barda
27 آذر 1401 - 20:43

آموزش و پرورش تدریس «سواد رسانه‌ای» را جدی بگیرد

بندرعباس - نماینده مردم هرمزگان در مجلس ، با اشاره به هجمه‌های رسانه‌ای برای تعمیق باورهای غلط بین دانش‌آموزان، گفت: آموزش سواد رسانه‌ای در آموزش و پرورش و مدارس باید جدی گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین رئیسی در هفتادمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی تعبیر بسیار دقیقی در رابطه با فرهنگ دارند و آن را به منزله هوا در جامعه معرفی می‌کنند و همانطور که مستحضر هستید هر چیزی که آلوده شود می‌توان آن را جایگزین کرد اما در صورت آلوده شدن هوا امکان جایگزینی وجود ندارد و آسیب‌ها به حداکثر می‌رسد.

وی افزود: امروزه با ابزارهای قوی و رسانه‌های معاند فضای فرهنگی کشور دچار آلودگی‌هایی شده و این آلودگی‌ها موجب شده که به احکام قطعی دین و ضروریات شریعت نیز تعرض و حمله‌هایی انجام شود و ما شاهد باشیم که با تغذیه فکری فرزندان ما از خارج از مرزها انجام شود.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی، عنوان‌کرد: تاثیرات کارهای فرهنگی با مرور زمان خود را نشان می‌دهند و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که در کوتاه مدت برداشتی از کارهای فرهنگی را مشاهده کنیم.

وی بیان‌کرد: تاثیرات کار فرهنگی قابل اندازه گیری و خط‌کش گذاشتن نیست بنابراین باید تمرکز روی این حوزه بیشتر باشد تا عقب‌ماندگی‌ها نیز جبران شود.

رئیسی ادامه‌داد: تولید محتوای فرهنگی که در داخل کشور انجام می‌شود به هیچ عنوان قابل قیاس با حجم تولیدات ضد فرهنگی که توسط دشمنان نیست و باید در این حوزه نیز فکری شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 918769