barda
09 اسفند 1401 - 14:10

برگزاری کلاس‌های آموزشی سواد رسانه ویژه فرزندان مراکز شبه خانواده

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از آغاز دوره‌های «تربیت رسانه‌ای» ویژه مربیان و فرزندان مراکز شبه‌خانواده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید بابایی مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از آغاز دوره‌های «تربیت رسانه‌ای» ویژه مربیان و فرزندان مراکز شبه‌خانواده خبر داد و گفت: در سال‌های اخیر که عبارت «تربیت رسانه‌ای» را زیاد می‌شنویم و به کار می‌بریم، بارها با این سوال روبه‌رو شده‌ایم که مگر عنوان «سواد رسانه‌ای» چه اشکالی دارد که به دنبال جایگزینی برای آن هستیم؟ حد و مرز «تربیت رسانه‌ای» تا کجاست و قرار است چه کاری کند که «سواد رسانه‌ای» از انجام آن ناتوان است؟ این «تربیت رسانه‌ای» از کجا آمده و معادل چه اصطلاح یا عبارت یا حیطه علمی و دانشگاهی در جهان است؟

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: با عنایت به اهمیت سواد رسانه‌ای در رشد و ارتقا افراد یک جامعه به ویژه نوجوانان نیاز به حضور در دوره‌های تربیت رسانه‌ای بیش از پیش ضروری است؛ لذا دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور با همکاری مؤسسه تربیت رسانه باران، سلسله نشست‌ها و کارگاه‌هایی را برای آموزش به مربیان و فرزندان سازمان به زودی آغاز می‌کند که یکی از این جلسات، سلسله نشست‌های تربیتی «عصرانه بارانی» ویژه مربیان و نوجوانان ساکن خانه‌هاست.

به گفته این مقام مسئول، در این نشست مربیان و نوجوانان با یکی از پرتکرارترین ابرمضمون‌های آثار نمایشی کودکان و نوجوانان آشنا می‌شوند و می‌آموزند که چطور فضا را برای مواجهه هوشمندانه با این مفاهیم و محتواها آماده کنند؛ موضوع نخستین جلسه نگاه تربیتی به پویانمایی «میچل‌ها علیه ماشین‌ها» است که در سال‌های اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1063271