barda
17 مرداد 1401 - 08:59

۶۴ پایگاه فوریتهای پزشکی زنجان محرم امسال خدمت رسانی می‌کنند

زنجان - ایرنا - رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان زنجان گفت: تمامی ۶۴ پایگاه فوریت های پزشکی و تعداد ۴۷۰ نفر از کارکنان اورژانس این استان بصورت شبانه روزی در محرم امسال خدمت رسانی می کنند که این مهم در مراسم دسته های عزاداری حسینیه و زینبیه اعظم زنجان نمود بیشتری می یابد.

دکتر داریوش تقیلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،  ضمن تسلیت سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) افزود: طبق برنامه ریزی انجام گرفته پایگاه ها و کارکنان اورژانس برای ارائه خدمات به عزاداران و زائران حسینیه اعظم زنجان خدمات ارائه می‌دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به ترافیک و حضور گسترده عزاداران و محدودیت های تردد آمبولانس برای اولین بار سه دستگاه موتورلانس اختصاصی اورژانس در دسته های حسینیه و زینبیه بکارگیری می‌شود.

رییس اورژانس استان زنجان ادامه داد: اورژانس هوایی استان نیز آماده ارائه خدمات بوده و اتوبوس آمبولانس این مرکز با قابلیت امدادرسانی به حوادث مصدومان متعدد احتمالی در آماده باش است.

تقی لو افزود: تعداد هشت دستگاه آمبولانس جهت پوشش مراسم دسته حسینیه اعظم زنجان در نقاط مختلف جانمایی شد و چهار تیم پیاده متشکل از  سه کارشناس فوریت های پزشکی در مسیر عبور دسته عزاداران حسینیه اعظم زنجان بصورت سیار خدمت رسانی کرد.

گفتنی است، جانمایی استاندارد پایگاه های اورژانس ۱۱۵ در این استان، کاهش زمان رسیدن به بالین بیمار به کمتر از استانداردهای کشوری و مدت زمان رسیدن بر بالین بیمار در ماموریت های شهری و جاده ای به میانگین پنج دقیقه در شهر و ۱۱ دقیقه در جاده‌ها منجر شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 548641